Azok, akik gyors választ szeretnének a kérdéseikre, és kézzelfogható eszközre vágynak a tudat és a tudattalan közötti közvetítéshez, ők használjanak például ingát.
Csak azt ne higgyék, hogy könnyű lesz! Az inga használatának is megvannak a szabályai.
Az inga esetében fontos, hogy a „golyó” szimmetrikusan lengjen ki egy 15 cm hosszú zsinóron. A valódi inga gömbölyű, mint egy golyó vagy hosszúkás, kúpos formájú. Vannak drágakövekből vagy csontból készült, értékes darabok, az egyszerűbbek fából vagy műanyagból készülnek. Kezdőknek házi használatra tökéletesen megfelel egy nagyobb gyöngyszem vagy zsinórra felkötött gyűrű. A válasz csak „igen” vagy „nem” lehet, legfeljebb „talán”.
Alkalmazás
Mielőtt hozzálátnánk a gyakorláshoz, először is határozzuk meg, hogyan kell az eszköznek kilengenie, ha a tudatalatti válasz „igen” vagy „nem”. Mondjuk az óra járásának megfelelően jobbra, ha „igen”, balra, ha nem a válasz, vagy fordítva. Rajzoljuk le egy lapra a következő ábrát. Egy kör, benne egy egyszerű kereszt A pont felül, a B lent, a C balra, a D jobbra.
Az ábrát tegyük a földre, vagy az asztalra és könyöklés nélkül üljünk mellé egy székre. Jobbkezesek a jobb kezükbe, balkezesek a bal kezükbe veszik az ingát. A másik kéz nem érintheti. A zsinórt marokra is foghatjuk, de úgy is jó, ha csak a mutató és középső ujjunk között tartjuk. Az eszközt tartó kezünk könyökét megtámasztjuk, a másik kezünkkel pedig nyugalmi állapotba igazítsuk az ingát.
A gyakorlat megkezdése előtt el kell lazulni. Erősen befelé koncentrálva, nyitott szemmel mélyedjünk önmagunkba. Most engedjük lengeni az ingát, először az óramutató járásának megfelelően. (A-D-B-C) Változatlanul befelé figyelünk, de ügyelünk arra, hogy szabályos köröket írjon le. Ez a mozgás az „igent” jelenti, ismételgessük halkan. Egy idő után változatlan összpontosítás mellett állítsuk meg az eszközt, majd indítsuk el a másik irányba. Ez a mozgás jelenti a „nemet”. Így gyakoroljunk mindaddig, míg nem érezzük, hogy a mozgása tökéletesen szabályozott.
Aki már biztosan érzi, hogy pusztán a szellemével képes irányítani az inga mozgását, belevághat az első igazi gyakorlatba. Tartsuk az eszközt a kör közepe felett. A vezető kéz nyugodt, csaknem mozdulatlan kell, hogy legyen. Lazuljunk el, figyeljünk befelé, de közben egyfolytában az ingát nézzük. Tegyük fel a kérdést. Használat közben ügyeljünk arra, hogy ne formáljunk véleményt, mert az befolyásolhatja az eredményt.
Türelem és kitartás
A módszer elsajátításához rengeteg türelem és kitartás szükséges. Az eszközt csak megfelelő tudatállapotban lehet hatékonyan használni. Feszülten, fáradtan ne álljunk neki, mert a válaszok nem lesznek megbízhatóak. Az inga csak a cél felé vezető eszköz. A lényeg, hogy megtanuljunk befelé figyelni és ott megtalálni a válaszokat. Egy idő után már nem lesz szükségünk rá és más segédeszközre sem.
Trackback/Pingback