A Karma egy egyszerű szó, ami azt jelenti, „ki mint vet, úgy arat”; bármit teremtünk, azt meg is tapasztaljuk.

Az események, melyek velünk történnek lehetnek csodásak, vagy épp szörnyűek, mindenesetre nem véletlenek. Láthatatlan erők munkálkodnak azon, ami életünkben kibontakozik. A Karma egy abszolút törvényt tart be, ami az univerzumban mindenütt jelen van: a szabad akarat törvényét…

A Karma Kereke forog, mi pedig megtapasztaljuk a szédítő magasságokat és a legsötétebb mélységeket, mindent, amit az élet kínál. Életünk az öröm és a keserűség, gyönyör és fájdalom, diadal és veszteség, világosság és sötétség körforgása. Az események, traumák, amiken keresztülmegyünk, gyakran annyira sokkolnak minket, hogy nem látjuk meg az alapigazságot: a világ, amelyben azt gondoljuk, hogy élünk illúzió. Az élet nem találomra alakul. A tetteknek következménye van. Amit másokkal teszünk, azt kapjuk vissza, méghozzá ugyanannyira elkerülhetetlenül és bizonyosan, amennyire a gravitáció itt tart minket két lábbal a földön.

Akik már felismerték az igazságot, azoknak ez magától értetődő. Óvodás szintű spirituális tanítás csupán. De akik nem akarják látni az igazságot, azoknak semmi sem nevetségesebb.

A karma szanszkrit szó, jelentése cselekedet, hatás vagy sors. Ez a jelentés mind a cselekedetet, mint a reinkarnációt magába foglalja az okot és az okozatot is. A karma szó a hindi nyelvben is megtalálható, ahol azt jelenti, munka, és itt arról az erőfeszítésről van szó, amit annak érdekében teszünk lelki szinten, hogy újraegyesüljünk legmagasabb, legigazabb lényegünkkel. A Karma egy egyszerű szó, ami azt jelenti, „ki mint vet, úgy arat”; bármit teremtünk, azt meg is tapasztaljuk. Az események, melyek velünk történnek lehetnek csodásak, vagy épp szörnyűek, mindenesetre nem véletlenek.

Láthatatlan erők munkálkodnak azon, ami életünkben kibontakozik. A Karma egy abszolút törvényt tart be, ami az univerzumban mindenütt jelen van: a szabad akarat törvényét. Ha tiszteljük és támogatjuk mások szabad akaratát, akkor a szeretetet választjuk, ha pedig manipuláljuk mások szabad akaratát, akkor az irányítás ösvényén járunk. Minden, amit gondolunk, mondunk és teszünk, láthatatlanul megítélésre kerül magunk és mások által, hogy kiderüljön, melyik utat választjuk. Életünk eseményei nem találomra történnek, hanem választásaink következményeképpen.

Ha úgy döntesz, hogy megalázol, megsértesz, lealacsonyítasz másokat, hogy a manipulálást és irányítást választod saját érdekeid szolgálatában, akkor ezekhez nagyon hasonló dolgokat fogsz tapasztalni. Ha nem veszed figyelembe mások érzéseit, mások sem fogják a tiédet. Ha szeretetet teremtesz, még olyankor is, amikor ez ostobaságnak vagy lehetetlennek tűnik, akkor szeretetet fogsz visszakapni. És a legjobb, hogy a Karma Kerekének körforgását a megbocsátás által meg is lehet állítani.

A felkavaró események csak addig ismétlik önmagukat, amíg meg nem tanuljuk az univerzum legnagyobb tanítását, azt, hogy mind egyek vagyunk.

 Amint elfogadod ezt a valóságot, és megfigyeled, miként működik a saját életedben, észre fogod venni, hogy senki sem kivétel ez alól a felelősségi rendszer alól, bármit is hisz, vagy éppen nem hisz valaki. Amikor tudatára ébredsz a karmának, és saját életedben százszor, ezerszer is felismered, meg leszel lepve, mennyi makacsság és tagadás kell ahhoz, hogy az emberek mégse lássák, bármennyire világos és egyértelmű.

 

Részlet David Wilcock „Az Univerzum Bibliája – A Szinkronicitás Kulcsa” című könyvéből.