A kígyó a világ összes kultúrájában mitikus állat, szimbolikái az átalakulás, életerő, hajtóerő átszellemülése.

A kígyó erőállat önmagában élet misztériumaiban való beavatást szimbolizálja, a lefelé csúszó kígyó a sűrű hullámok hanyatlását, a felfelé pedig a feltámadást a szellemvilágban. A tantrában a növekvő finom-anyagi szexualitás, a Kundalini jelképe, aki legmagasabb rendű egyesülést a megvilágosodást és a hallhatatlanságot jelent. A keresztényeknél viszont a kígyó hozta kísértésbe az első emberpárt, ezért kiűzte Isten őket a paradicsomból. Rengeteg sztereotípia kering  körülötte, és nagyon sok „negatív” jelzővel illetik ezt az állatot és társítják bizonyos emberi tulajdonsághoz. Ami igaz az igaz, évente közel 50 ezer emberrel is végezhetnek a mérges kígyók.

Ha elér bennünket, akkor eredetünk erejéhez és hatalmához vezet bennünket. Arra vár, hogy mi felébresszük őt, és ő minket.

Arra ösztönöz, hogy ne meneküljünk a bennünk rejlő hatalom elől, hanem használjuk ki és éljünk vele. megmutatja, hogy ébreszthetjük fel életerőnket, amelyben egyesülünk a belső forrással, és segítségével felmelegítjük magunkat.

Megmutatja, hogyan alakíthatjuk tüzünket szellemi tűzzé, és teremtő eszenciává. Bevezet az átalakulás erejébe, és rávezet a magunkból kiinduló fejlődésre: vessük le néha-néha elöregedett külsőnket; minden vedlés után teljes lényünkben növekszünk. Megtanít a testünk szeretetére, és, hogy miként használjuk az átalakulás eszközeként és a legmagasabb tudatállapot elérésére. Megtanít hallgatni az ösztöneinkre és megérzéseinkre. bevezet bennünket az energia spirális táncába, hogy megtaláljuk isteni ritmusunkat, és kibontakoztassuk erőinket. Arra biztat, hogy néha vonuljunk vissza, hogy vele együtt bensőnkben fejlesszük tovább az erőnket. Bevezet az élet bölcsességének könyvébe, engedjük, átvezessen az árnyékon és a fényen.

Ha elsajátítjuk a medicináját, akkor minden területen nagy potenciállal rendelkezünk majd, irányíthatjuk és vezethetjük a gyógyító frekvenciát.

Pozitív oldalát tekintve:

 A kígyó hatalmi pálcánkat nyújtja felénk.  Bevezet az élet nagy erőibe, amiket ő tart szemmel. A nagy istennő megtestesüléseként az ősi női misztikummal egyesít bennünket. Megtanít a kígyótáncra: ismerjük őt, így képesek vagyunk kérni az erőket, ezeket spirálisan felépíteni vagy feloldani, magunkat más állapotba hozni. Befogadni más birodalmak üzenetét, irányítani a vibrációkat és a hullámokat, hatalmas energia mezőt teremteni magunk körül, befolyásolni azokat az energiákat, amelyek termékennyé teszik mezőnket, és gyógyulást hoznak.

Negatív oldalát tekintve kétszínűséget, agresszivitást, féltékenységet, irigységet, gerinctelenséget, levertséget, feleselést, hátsó szándékot, fontoskodást, bizalmatlanságot, bosszúvágyat, titkolózást, távolról irányított, viselkedést, önfeláldozást, bénulást, beszűkülést, tudattalan hajtóerőt és függőséget okoz. Nagy félelmekre, és visszaélésre utalhat, valamint a fekete mágia támadásaira és hipnotizált lélektöredékekre.

Affirmációi:

A kígyó az álomban a mélyről, a sötétből, a tudatalattiból jövő üzenetet jelenti. Kövessük a rejtélyt, akármilyennek is tűnjön. „Testem vitalitással és bölcsességgel töltöm fel, amelyeket örömmel veszek át és érzékelem az életemben.” – „Feltétlenül megbízom a megérzéseimben.”

Forrás: Jeanne Ruland, Az állatok ereje végigkíséri életünket