Ha beviharzik a bika erőállat az életünkbe, akkor megmutatja a vörös kendőnket: elvezet a gombokhoz, amelyeket megnyomva kihoz bennünket a béketűrésünkből.

Vitális erő, a férfi hatalma, nemzőerő

 Elvisz oda, megmutatja ezeket a gombokat, és megkérdezi, hogyan keletkeztek. Ezáltal kiszabadítjuk a bennünk fogságban lévő erőt. Arra szólít fel, hogy figyeljük meg a dühöt és ennek mechanizmusát, és hagyjunk fel provokáló magatartásunkkal. A bika vad, vitális élet- és kifejezőerőt ad. Arra is buzdíthat, hogy menjünk el a legvégső határainkig, mindent hozzunk ki magunkból, hogy megismerhessük és fejleszthessük életenergiánkat. Az élet által felkínált szépséget, szeretetet, teljességet és lehetőséget adja. Arra ösztönöz, hogy éljünk teremtő erőnkkel, és ünnepeljük őt meg. Beavat az anyag törvényébe, valamint a gyógyulásba és a földdel való kiengesztelődésbe. Megmutatja, hogyan tudjuk az anyagot és a spiritualitást egyesíteni egymással. Megtanít a belsőleg és külsőleg is gazdag életre és a belső és külső dolgok finom összefüggéseire.

Pozitív oldalát tekintve a bika erőállat azt tanácsolja, hogy testünket kezeljük a szellem élő templomaként, becsüljük, gondozzuk és formáljuk a testiséget.

Egy egészséges test egészséges lelket rejteget magában; egy szép test, amelyben az ember jól érzi magát, minden síkon szépséget von maga után. Minél szilárdabban lehorgonyzunk testünkben, annál jobban tudunk összpontosítani, és a dolgok annál könnyebben bontakoznak ki belőlünk. A bika éppúgy cipeli terhét a szerencsében, mint a szerencsétlenségben, és ezáltal arra szólít fel, hogy terhünket vigyük méltósággal.

Féktelen, vad ereje megtanít az elkülönülésre, az érvényesülésre, valamint arra, hogy néha nemet kell mondani, és arra, hogy ragaszkodjunk az akaratunkhoz, hogy szabaduljunk meg a régi sémáktól, a sorsszerű kapcsolatoktól és egészségtelen elnyomástól. Egyrészről arra buzdít, hogy tiltakozzunk az áldozatvállalás ellen, másrészt viszont, ha másképpen nem megy, akkor a lehető legtöbbet beleadva, hozzunk létre valami újat.

A bika megtanít bizakodni az életben, élvezni a teremtés szépségeit és megélni az alkotóképességet. Azt javasolja, hogy igyunk az élet vizéből, hogy saját magunk újítsuk meg a vitális erőt és a hatalmat. Megtanít az emberiség táncára a vágyak és ösztönök, az intuíciók és érzések, a megértés és az akarat között. Rávilágít, hogyan különböztessük meg a dolgokat egyértelműen, és rávezet erőnk és képességeink használatára.

Negatív oldalát tekintve a bika erőállat materiális, merev, kiszámíthatatlan, hirtelen haragú, nehézkes, makacs, felfuvalkodott, egoista.

Hajlamos a provokációra, és hagyja magát is provokálni, költekezik, elmegy egészen a saját határáig, és hagyja, hogy felbosszantsák. Ezenkívül nagy harci kedvvel bír, csak a viadal érdekli, nem látja meg az élet fontos dolgait, aggodalmaskodik és egzisztenciális félelmekkel küzd.

A Bika a nyugati asztrológia második jegye, olyan földjegy, amelyet a Vénusz irányít. A Bika szülöttei (április 21-május 21) gyakorlatiasak, és művészi hajlamokkal bírnak, életerősek, megállapodottak és romantikusak, földdel és talajjal kapcsolatos kötöttségekkel rendelkeznek. A bika-amulett vitalitást, két lábon a földön állást, teljességet és szépséget ad.

Kövei: gránit, rózsakvarc, aventurin; színei: vörös, rózsaszín, zöld, barna; elemei: föld, tűz, éter; szimbólumai: szarv, vörös kendő, érme; további asszociációk: torero, aréna, viadal, véres halál, bőség, házasság, dicsőség, gazdagság; álombéli jelentése: A bika erőállat a férfiasság, a tetterő, az energia és a megvalósítás jelképe; ha megjelenik az álomban, akkor ez arra való utalás, hogy mennyire rendelkezünk ezekkel az erőkkel.

 

Forrás: Jeanne Ruland, Az állatok ereje végigkíséri életünket